RECORDATI POLSKA Sp. z.o.o - Poland
PL - EN
Historia Recordati Group

O FirmieHistoria Recordati Group


1926 Recordati zostaje założona w Correggio - Region Emilia - jako "Laboratorio Farmacologico Reggiano" przez G. Recordati
1927 Wprowadzenie na rynek produktu Antispasmina colica®, środka rozkurczającego przewód pokarmowy.
1930 Wprowadzenie na rynek produktu Solvobil®, działającego żółciopędnie i przeczyszczająco.
1935 Wprowadzenie na rynek produktu  Tefamin®, wspomagającego pracę serca, działającego moczopędnie i regulującego ciśnienie krwi, wraz z dalszymi produktami powiązanymi.  
1938 Wprowadzenie na rynek produktu Simpamina®, działającego stymulująco na wegetatywny układ nerwowy.  
1953 Recordati zostaje przeniesiona do nowej siedziby w Mediolanie.  
1956 Wprowadzenie na rynek produktu Recordil® (efloxate), preparatu rozszerzającego naczynia krwionośne.  
1961 Podpisanie umowy na licencję wyłączną z firmą Syntex (obecnie Roche), odnawiana regularnie do roku 2005.  
1962 Remeflin® (dimeflina),  środek pobudzający układ nerwowy, zarejestrowany i wprowadzony na rynek.  
1973 Wprowadzono środek rozluźniający (Genurin®/Urispas® oraz inne marki), silnie rozkurczającego układ moczowy, który w dalszym ciągu używany jest na szeroką skalę. Był to pierwszy lek syntetyzowany i rozwinięty we Włoszech, który uzyskał zezwolenie na wprowadzenia na rynek w USA.  
1977 Antoral® (tibezonium iodide), środek antyseptyczny podawany doustnie, wprowadzony we Włoszech, generuje dobre wyniki w wielu krajach.  
1984 Firma Recordati zostaje pierwszy raz odnotowana na włoskiej giełdzie.  
1986 Wprowadzenie produktu Lomexin® (fenticonazole), dermatologicznego i ginekologicznego środka przeciwgrzybicznego w dalszym ciągu stosowanego na szeroką skalę w praktyce klinicznej w wielu krajach.  
1995 Otwarcie filii hiszpańskiej, znanej obecnie jako Recordati Espana, w Madrycie.  
1997 Wprowadzenie na rynek preparatu Zanidip® (lerkanidypina).  
1999 Akwizycja firmy farmaceutycznej Doms Adrian we Francji – zaistnienie firmy na drugim już rynku europejskim.  
2000 Akwizycja francuskiej grupy farmaceutycznej Bouchara.  
2001 Założenie firmy Bouchara Recordati we Francji, po reorganizacji francuskiego przedsiębiorstwa, przeprowadzonej w latach 1999 i 2000.  
2002 Brytyjska Agencja Leków (U.K. Medicines Control Agency) wydaje dokument (licencję produktową) potwierdzający dopuszczenie do obrotu leku na rynku dla leku Zanidip® (lerkanidypina) w tabletkach 20mg.  
2003 20 mg dawka lercanidipiny zostaje wprowadzona w Niemczech, Francji i Australii.  
2004 Linia farmaceutyczna jest wzmocniona dzięki wprowadzeniu nowych leków.  
2005 Akwizycja firmy Merckle Recordati w Niemczech. Podział akcji 4:1. Cztery nowe akcje zastępują każdą akcję istniejącą w obrocie. Powstanie Recordati Pharmaceuticals w Wielkiej Brytanii. Powstanie Recordati Hellas Pharmaceuticals S.A w Grecji. Otwarcie nowej placówki w Irlandii.  
2006 Akwizycja działań farmaceutycznych Grupo Jaba w Portugalii.BfArM (Niemiecka Agencja Leków) zatwierdza Zanitek®/Zanipress®, połączenie lerkanidypiny i enalaprilu w stałych proporcjach.  
2007 Wprowadzenie Zanipressu® na rynek. Akwizycja firmy Orphan Europe.  
2008 Akwizycja firm FIC and FIC Médical, farmaceutycznej sieci działającej w Rosji i innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.Akwizycja Yeni Ilaç, tureckiej firmy farmaceutycznej.  
2009 Akwizycja Herbacos-Bofarma, farmaceutycznej firmy działającej w Czechach i na Słowacji. Dopuszczenie do obrotu w Europie produktów Urorec® i Silodyx™ 4 mg, 8 mg, (w twardych kapsułkach), przeznaczonych do leczenia objawów łagodnego przerostu prostaty. Zatwierdzenie preparatu Carbaglu® (kwas kargluminowy) przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) w Stanach Zjednoczonych do leczenia niedoboru enzymu syntetazy N-acetyoglutaminianu, czyli NAGS.  
2010 Akwizycja ArtMed International, firmy zajmującej się dystrybucją produktów farmaceutycznych w Rumunii.Dopuszczenia do obrotu w Europie pitawastatyny (Livazo®, Alipza® i innych preparatów). Podpisanie europejskiej umowy licencyjnej z amerykańską firmą Nymox Pharmaceutical Corporation na rozwój i komercjalizację produktu NX-1207, znajdującego się w 3 fazie badań klinicznych. Lek ten stosowany jest w leczeniu objawów łagodnego przerostu prostaty (BPH).  
2011 Zatwierdzenie w Europie rozszerzonego zastosowania preparatu Carbaglu® (kwas kargluminowy) u chorych z hyperamonemią występującą w trzech głównych kwasicach narządowych. Akwizycja tureckiej firmy farmaceutycznej Frik Ilaç  
2012 Powstanie Spółki Recordati Polska z siedzibą w Warszawie – start up działalności w Polsce oraz akwizycja Farma-Projekt - polskiej firmy farmaceutycznej. Akwizycja produktów OTC w Niemczech, Polsce, Rosji i we Włoszech. Zakup portfela produktów przeznaczonych do leczenia chorób rzadkich w Stanach Zjednoczonych. Podpisanie europejskiej umowy licencyjnej z firmą Erytech na Graspa® (L-asparginoza zamknięta w homologicznych krwinkach czerwonych) do leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej i ostrej białaczki szpikowej.  
2013 Akwizycja 67% kapitału zakładowego Opalia Pharma S.A., tunezyjskiej firmy farmaceutycznej z siedzibą w Arianie. Akwizycja 100% kapitału zakładowego spółki Laboratorios Casen Fleet S.L.U., hiszpańskiej firmy farmaceutycznej z siedzibą w Madrycie i zakładem produkcyjnym w Utebo, Saragossa.  
2014 Umowa licencyjna z Apricus Biosciences Inc. uprawniająca do wprowadzenia na rynek i sprzedaż Vitaros ® (alprostadil) do leczenia dysfunkcji erekcji.
Carbaglu ® (kwas kargluminowy) przeznaczony do leczenia kwasicy organicznej (OAs) uzyskał w Stanach Zjednoczonych status leku na choroby rzadkie.
Umowa licencyjna z Plethora Solutions uprawniająca do wprowadzenia na rynek FortacinuTM (lidokainy i prylokainy) do leczenia przedwczesnego wytrysku.
Nabycie dodatkowego pakietu 23 % akcji Opalia Pharma S.A.  
2015 Spółki zależne specjalizujące się w obszarach leczenia chorób rzadkich zostały założone w Brazylii, Meksyku i Kolumbii. Carbaglu ® (kwas kargluminowy) został zatwierdzony do sprzedaży przez Health Canada we wskazaniu leczenia hiperamonemii spowodowanego niedoborem enzymu wątrobowego syntazy N- acetyloglutaminianowej (NAGS).  
2016 Nabycie włoskiej firmy farmaceutycznej Italchimici S.p.A. Nabycie szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Pro Farma AG. Umowa licencyjna z AP-HP (Assistance Publique- Hopitaux de Paris) w zakresie rozwoju i komercjalizacji leczenia dla pacjentów dotkniętych tzw. chorobą syropu klonowego ( MSUD, MSD). Umowa licencyjna z Gedeon Richter w zakresie komercjalizacji Cariprazine, nowego atypowego leku przeciwpsychotycznego.  
2017 Zatwierdzenie Cystadrops ® w Europie Umowa ze szpitalem Meyer we Florencji (Włochy) w zakresie rozwoju leczenia (terapii) dla wcześniaków dotkniętych retinopatią wcześniaczą (ROP). Nabycie od AstraZeneca europejskich praw do Seloken ®/Seloken ® ZOK (bursztynian metoprololu) i Logimax ® (bursztynian metoprololu i felodypia). Umowa z MineTech w zakresie rozwoju i komercjalizacji peptydomimetyka ludzkiego czynnika wzrostu nerwu do leczenia neurotroficznego zapalenia rogówki. Nabycie trzech marek Bayer Consumer Health we Francji: Transipeg ®, TransipegLib ® oraz Colopeg ®.  
2018 Nabycie od Mylan praw do Cystagon® (cysteamine bitartrate), zalecanego do leczenia potwierdzonej cystynozy nefropatycznej u dzieci i dorosłych, na pewnych obszarach, w tym również w Europie. Nabycie Natural Point S.r.l., spółki włoskiej działającej na rynku suplementów diety, której produktem flagowym jest Magnesio Supremo®. Umowa licencyjna została podpisana z Helsinn na wyłączne prawa do Ledaga® (chlormethine hydrochloride), formuły nowatorskiego żelu zalecanego do celowego leczenia ziarniniaka grzybiastego skóry z limfocytów T na całym świecie, z wykluczeniem Stanów Zjednoczonych, Chin, Hongkongu i Izraela. Produkt otrzymał oznaczenie leku sierocego w Europie i uzyskał zatwierdzenie Komisji Europejskiej. Przejęcie Tonipharm S.A.S., spółki francuskiej, która działała głównie na rynku produktów do samodzielnego stosowania. Do głównych produktów spółki należy Ginkor®, produkt OTC stosowany do leczenia w oparciu o właściwości ginko biloba, który jest bardzo dobrze znany na rynku we Francji, oraz Alodont®, linia produktów używanych do higieny jamy ustnej. Wprowadzenie na rynek produktu Reagila® (cariprazine), nowego atypowego leku przeciwpsychotropowego stosowanego do leczenia schizofrenii w Europie.  
2019 Umowa licencyjna zawarta ze spółką Aegerion Pharmaceuticals Inc., dotycząca wyłącznych praw do komercjalizacji Juxtapid®, obecnie zatwierdzonego do leczenia homozygotycznej rodzinnej hipercholesterolemii (HoFH) w Japonii.  
Recordati Rare Diseases, działający na całym świecie lider w obszarze rzadkich chorób i leków sierocych, pomyślnie realizował i realizuje swoją strategię, której założeniem jest ustanowienie bezpośredniej obecności na kluczowych rynkach na wszystkich kontynentach. Wiele spółek, które wcześniej działały pod nazwą Orphan Europe, obecnie działa pod nazwą Recordati Rare Diseases, która dzisiaj stanowi globalną markę organizacji Recordati zaangażowanej w leczenie rzadkich chorób.
Nabycie od Novartis obowiązujących na całym świecie praw do Signifor® oraz Signifor® LAR® do leczenia choroby Cushinga i akromegalii. Zapisy umowy obejmują również nabycie obowiązujących na całym świecie praw do Isturisa® (osilodrostat), innowacyjnego leku wykorzystywanego do leczenia endogennego zespołu Cushinga.  
2020 Komisja Europejska oraz Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściły do obrotu sierocy produkt farmaceutyczny Isturisa® (osilodrostat). Wniosek o dopuszczenie do obrotu w Japonii (JNDA, japoński wniosek o rejestrację nowego leku) złożony również do Ministerstwa Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej. Przeniesienie z Novartis na Recordati Rare Diseases Inc. pozwoleń na wprowadzenie do obrotu dla Signifor® i Signifor® LAR w Stanach Zjednoczonych oraz rozpoczęcie ich bezpośredniej sprzedaży na tym rynku. Rozpoczęcie wprowadzania na rynek produktu Isturisa® i pierwsze transakcje sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech. Przyznanie przez FDA pozwolenia na wprowadzenie do obrotu w Stanach Zjednoczonych Cystadrops® 0.37% (roztworu oftalmicznego na bazie cysteaminy), nowego lepkiego roztworu kropli do oczu, przeznaczonego do leczenia pacjentów cierpiących na cystynozę. Podpisanie wyłącznej umowy licencyjnej z ARS Pharmaceuticals na rozpoczęcie sprzedaży w 93 krajach, w tym w Unii Europejskiej, produktu ARS-1, spreju do nosa na bazie epinefryny, będącego w trakcie rejestracji przez Europejską Agencję Leków (EMA), przeznaczonego do leczenia nagłych przypadków ostrych reakcji alergicznych, które mogą prowadzić do anafilaksji. Zatwierdzenie przez Zarząd oraz Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników odwrotnej fuzji poprzez włączenie Rossini Investimenti S.p.A. oraz FIMEI S.p.A. do Recordati S.p.A.